رفتن به بالا
  • یکشنبه - 1 اسفند 1395 - 20:17
  • کد خبر : ۱۰۵
  • مشاهده :  1646 بازدید
  • چاپ خبر : صدای وزوز زنبور از بالهایش است
وزوز زنبور عسل

صدای وزوز زنبور از بالهایش است

بال‌های زنبور عسل در هر ثانیه نزدیک به ۲۰۰ بار به هم می‌خورد و سبب می‌شود این حشره هنگام پرواز صدای وزوز تولید کند.

محققان بر اساس بررسی‌های خود اعلام کردند زنبور تنها حیوان روی کره خاکی محسوب می‌شود که قادر است ماده‌ای را به عنوان یک غذای کامل برای انسان تهیه کند و دیگر مواد غذایی به دست آمده از حیوانات از جمله شیر به عنوان مکمل مورد استفاده قرار می‌گیرند.

عسل تنها ماده غذایی طبیعی محسوب می‌شود که تمام مواد لازم برای ادامه حیات از جمله آنزیم‌ها، ویتنامین‌ها، مواد معدنی و آب را در خود جا داده است.

هر آمریکایی در طول سال به طور میانگین نیم کیلوگرم عسل می‌خورد و زنبورهای کارگر برای آنکه نیم کیلوگرم عسل تهیه کنند می‌بایست ۸۸ هزار کیلومتر پرواز کنند و شهد دو میلیون گل را بمکند.

بال‌های زنبور عسل در هر ثانیه حدود ۲۰۰ بار به هم می‌خورد و همین اتفاق باعث می‌شود این حشره هنگام پرواز صدای وزوز تولید کند. بیش از ۷۰ مورد از بین ۱۰۰ محصول زراعی که در سراسر جهان ارایه می‌شوند و ۹۰ درصد مواد غذایی مورد نیاز ساکنان کره خاکی را تامین می‌کنند،‌ به نوعی با زنبوهای عسل در ارتباط هستند.

به گفته کارشناسان،‌ رشد و پرورش دو گیاه بلوبِری و گیلاس تا بیش از ۹۰ درصد به گرده‌افشانی توسط زنبورهای عسل بستگی دارد. در مقابل، گیاه بادام به طور کامل به گرده‌افشانی توسط زنبور عسل وابسته است و در غیر این صورت هیچ راه دیگری برای گرده‌ افشانی ندارد.

اخبار مرتبط